Święta na Starówce: ciesz się świątecznym czasem w Bielsku-Białej!

Świąteczna magia zawitała do naszego miasta! W Bielsku-Białej rozbłysły piękne świąteczne światełka i ozdoby, a od 6 grudnia możemy także cieszyć oko spektakularną choinką ustawioną tradycyjnie na Placu Chrobrego. W tym roku bielska cykliczna impreza przedświąteczna odbędzie się w dniach od 15 do 17 grudnia pod nazwą: „Święta na Starówce i Świąteczny Jarmark w Białej”. Przygotuj się na trzy dni pełne magii, świątecznej atmosfery i niezliczonych atrakcji!

15 grudnia: rozgrzewające stoiska i muzyczne emocje

Rynek będzie gościć stoiska gastronomiczne, serwujące pyszne potrawy, które doskonale rozgrzeją w zimowy wieczór. Plac Wojska Polskiego z kolei stanie się miejscem ekscytującej zabawy prowadzonej przez DJ-a. Wieczorem, na tym samym placu, zanurzymy się w ciepłych dźwiękach koncertu „Ciepłe piosenki pienikiem pachnące” w wykonaniu Tomasz Lewandowski i SzeSzeMa. Następnie przekroczymy granice tradycji w kalejdoskopie świątecznych dźwięków, gdzie Big Band Bielskiego Centrum Kultury oraz Zespół Pieśni i Tańca Bielsko zaserwują niezapomniane koncerty kolęd. Wieczór zakończy się dyskoteką z Radiem Bielsko.

16 grudnia: jarmark, warsztaty i mikołajkowa strefa dla dzieci

Drugi dzień to kontynuacja festiwalu smaków na Rynku, a także tradycyjny jarmark świąteczny na placu Ratuszowym. Niezapomniane wrażenia czekają najmłodszych w mikołajkowej strefie dla dzieci. W Ratuszu natomiast odbędą się bezpłatne warsztaty, które pozwolą maluchom wyrazić swoją kreatywność. O 17:00 na Placu Wojska Polskiego niezapomnianych emocji dostarczy koncert This Cover Band, a o 19:00 wypuścimy Betlejemskie Światełko Pokoju i wysłuchamy życzeń od Prezydenta Miasta. Zaraz po życzeniach rozpocznie się główna atrakcja dnia – koncert Kayah!

17 grudnia: spektakle, warsztaty i parada teatralno-kuglarska

Trzeci dzień festiwalu to kontynuacja kulinarnej uczty na Rynku oraz świątecznego jarmarku na placu Ratuszowym. Najmłodsi mieszkańcy Bielska-Białej mogą uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach w Ratuszu oraz w Punkcie 11. O godzinie 15:00 na placu Wojska Polskiego rozpocznie się spektakl muzyczny „Zimowy Las”, a o 16:00 na Placu Wojska Polskiego wystąpią lokalne zespoły, zapewniając niezapomniane przeżycia. W tym samym czasie będzie można także wziąć udział w Paradzie Teatralno-Kuglarskiej „Cali na biało, gdzieniegdzie w kolorze”, która z pewnością dopełni magii tegorocznych Świąt na Starówce!

Grudzień w Bielsku? Zapraszamy do Sky Roof Apartments! Spędź z nami Święta na Starówce 2023!