Klasyka w Beskidach, czyli IV Beskidzki Festiwal Klasyki „Beskid Classics”

Przed nami tygodnie wypełnione piękną muzyką klasyczną! Jako jedni z grona dumnych sponsorów mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich serdecznie na IV Beskidzki Festiwal Klasyki „Beskid Classics”! To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się od 31 sierpnia do 16 września 2023 roku w Bielsku-Białej, Szczyrku, Ustroniu, Żywcu i Cieszynie.

Festiwal Beskid Classics to pierwsze tego typu regionalne przedsięwzięcie w Beskidach Dzięki współpracy z lokalnymi podmiotami oraz wsparciu instytucji takich jak Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Narodowe Centrum Kultury i Narodowy Instytut Muzyki i Tańca, mieszkańcy regionu będą mogą cieszyć się pięknem muzyki klasycznej na europejskim poziomie podczas 8 wyjątkowych koncertów!

Wydarzenie rozpocznie się koncertami kameralnymi w różnych urokliwych miejscach regionu. We wnętrzach Bator Art Gallery w Szczyrku rozbrzmią utwory fortepianowe i pieśni przełomu XIX i XX w. natomiast sala koncertowa Szkoły Muzycznej w Żywcu będzie gościć zespół Cracow Golden Quintet. Inauguracja festiwalu odbędzie się nad Wisłą, w Amfiteatrze w Ustroniu, koncertem Kapeli ze Wsi Warszawa oraz orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Pawła Kotli.

Kolejne koncerty festiwalowe, nawiązujące do 300. rocznicy nadania praw miejskich Białej Krakowskiej, odbędą się w obiektach z trzech różnych okresów historii Bielska-Białej. Bielszczanie będą mogli cieszyć się tak wyjątkowymi wydarzeniami, jak występ Ensemble Giardino di Delizie na Zamku Sułkowskich, koncert kameralny Kwartetu Filharmonii Czeskiej z Pragi w Willi Sixta oraz koncert orkiestry Baltic Neopolis Orchestra w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych, a wstęp na nie będzie bezpłatny!

Uroczysty finał festiwalu wyznaczy GALA SYMFONICZNA „BESKID CLASSICS” z udziałem orkiestry Slovak Sinfonietta z Żyliny, który odbędzie się w sali koncertowej ZPSM. Pięknym postludium będzie natomiast koncert Kevina Kennera, amerykańskiego zwycięzcy Konkursu Chopinowskiego sprzed lat, oraz kameralistów doskonałej Sinfonietty Cracovii, na który organizatorzy zapraszają do Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie.

Cieszymy się ogromnie, że jako Sky Roof Apartments możemy dołożyć swoją cegiełkę do tego fantastycznego wydarzenia. Zachęcamy gorąco do udziału w kulturalnej uczcie – program dostępny jest na stronie internetowej Festiwalu: www.klasyka.eu.