Od pomysłu do wykonania, czyli nasza droga ponad dachy

Polskie przysłowie mówi, że potrzeba jest matką wynalazków. Prawda ta doskonale sprawdza się w biznesie, gdzie najlepsze, najbardziej nietuzinkowe i osiągające niebywały sukces projekty zazwyczaj rodzą się z potrzeby. Ta umiejętność dostrzeżenia i nazwania realnej potrzeby oraz przekucia jej w konkretny, przynoszący zyski biznes, jest bez wątpienia jedną z najbardziej pożądanych umiejętności naszych czasów.

Brytyjski przedsiębiorca i miliarder Richard Branson radzi: „jeżeli dostrzeżesz możliwość, która cię poruszyła – rzuć się na nią ze wszystkim, co masz”. Poszliśmy za tą radą  i ruszyliśmy z odważnie niebanalnym projektem – SKY ROOF APPARTMENTS. Jesteśmy grupą podbeskidzkich przedsiębiorców, którzy zainspirowali się szeregiem własnych potrzeb i zapragnęli zapełnić niszę, którą dostrzegli na rynku nieruchomości pod wynajem krótkoterminowy.

Zapytacie być może, co jest niebanalnego w ofercie apartamentów pod wynajem krótkoterminowy. Przecież takich ofert na rynku jest pełno. Okazuje się, że niebanalne może okazać się wszystko – począwszy od samego pomysłu, poprzez jego realizację, na przeznaczeniu apartamentów skończywszy.

Podczas naszych licznych podróży służbowych i rodzinnych doświadczaliśmy wielu potrzeb, które z różnych powodów trudno nam było spełnić:

  • pomoc w organizacji rozbieżnych potrzeb dzieci i dorosłych,
  • skorzystanie z usług niani,
  • wygodny sen w komfortowych warunkach, bo dobry sen jest ważny jak dobre buty – od tego zależy nasz nastrój,
  • stworzenie domowych warunków w obcej przestrzeni,  
  • nocleg w miejscu, które jest ekskluzywne, a nie sztampowe,
  • efektywne spędzanie czasu w nowym mieście, z pomocą wskazówek konsjerża.

Sky Roof Apartments w pierwszej, pierwotnej wizji miały stanowić odpowiedź na ponadprzeciętne i wyszukane potrzeby Gości, którzy poszukują luksusu pięciogwiazdkowych hoteli oraz swobody i prywatności, jakie zapewnia prywatny penthouse. Jednak w trakcie realizacji projektu zaczęły pojawiać się kolejne pomysły, które zaczęły nadawać mu  coraz bardziej wyrazisty i niepowtarzalny charakter.

Każdy, kto choć raz w życiu rozkręcał biznes, wie doskonale, że w tym procesie, który w swoim założeniu ma na celu zaspakajanie potrzeb innych (czyli klientów), samemu okazuje się mieć potrzeby, które wymagają zaspokojenia. Ten niekończący się ciąg potrzeb jest właśnie tym, co napędza biznes, co tworzy przestrzeń dla nowych projektów i daje natchnienie kolejnym innowatorom, biznesmenom, ludziom sukcesu. Piękno i radość z prowadzenia biznesu tkwi w tym, że możemy się inspirować lub stawać się źródłem inspiracji dla innych, możemy tworzyć i doskonalić produkty oraz usługi, a następnie obserwować, jak podnoszą one jakość życia innych ludzi. Brzmi jak utopia? Być może, ale warto pamiętać o tym, że najwięksi wygrani to w większości ludzie z pasją, którzy kochają to, co robią, i robią to najlepiej, jak potrafią.

Dostrzegając kolejne możliwości i przewidując dalsze potrzeby gości zaprosiliśmy do współtworzenia naszych niezwykłych przestrzeni innych przedsiębiorców z regionu. W ten sposób powstał prawdziwy biznesowy „power team”, a Sky Roof Apartments stały się nie tylko komfortowymi apartamentami, lecz również wyjątkowymi show-room’ami, w których prezentowane są najnowsze rozwiązania dla domu, ekskluzywne elementy wyposażenia, komfortowe meble, ekstrawaganckie dodatki i lokalne rękodzieła. Nasi goście mogą ich dotknąć, wypróbować, przekonać się, jak prezentują się w realu i sprawdzają w użytkowaniu. Sky Roof Apartments to wnętrza, w których spełniające się fantazje rodzą pragnienia. Pragnienia, by doświadczyć, poczuć, mieć.

Zadbaliśmy o to, by każdy z apartamentów był wyjątkowy, ponieważ wiemy, że gusta i potrzeby naszych gości są różne. Naszym celem jest zapewnić Ci relaks i wypoczynek w komfortowych warunkach i w otoczeniu pięknych przedmiotów. Nasz konsjerż pozostaje do Twojej dyspozycji i pomoże Ci załatwić wszystkie sprawy, byś mógł się skupić w pełni na celu swojej podróży. Pozwól sobie na luksus. Bo diabeł tkwi w szczegółach…