Meble dla branży HoReCa

Nasze marzenie się ziściło! Zainwestowaliśmy w piękny Aparthotel, otworzyliśmy wymarzony pensjonat lub upragnioną restaurację. Lecz zanim rzucimy się w wir prowadzenia biznesu w branży HoReCa, a nasza inwestycja zacznie przynosić zyski, przed nami ważne zadanie – urządzenie wnętrz tak, aby były wygodne, funkcjonalne i przyjemne dla oka. Jedną z kluczowych ról w tym procesie odgrywają meble.

Branża HoReCa (hotel, restauracja, kawiarnia) to jeden z ważniejszych sektorów gospodarki, który stanowi istotny element naszego życia codziennego. Co więcej, żyjemy w czasach, w których klienci wymagają już nie tylko dobrej jakości usług, ale również stylowego wystroju i dobrej jakości mebli. Chcą być zaskakiwani i dopieszczani. Chcą spędzać czas, nocować czy spożywać posiłki w miejscach, które są klimatyczne i komfortowe. Coraz częściej są także gotowi zapłacić nieco więcej, by tego komfortu oraz wyjątkowej atmosfery doświadczyć.

Nie dziwi zatem fakt, że obok ceny i lokalizacji, wystrój oraz klimat wnętrz to kolejne kluczowe czynniki decydujące o tym, czy gość powróci do naszej restauracji lub zagości ponownie w naszym aparthotelu. Oprócz samej usługi sprzedajemy bowiem także doświadczenie, które będzie towarzyszyć naszym gościom i wpłynie na ich decyzję o powrocie. Dlatego warto dobrze przemyśleć kwestię umeblowania i zainwestować w atrakcyjne rozwiązania dobrej jakości.

Wybierając meble dla branży HoReCa, należy kierować się kilkoma ważnymi czynnikami, takimi jak styl, funkcjonalność, trwałość i łatwość w utrzymaniu czystości.

Styl

Styl mebli jest jednym z najważniejszych czynników, które należy wziąć pod uwagę podczas wyboru mebli dla branży HoReCa. Meble powinny pasować do stylu danego miejsca i podkreślać jego charakter. W Sky Roof Apartments każdy z apartamentów utrzymany jest w innym stylu (Boho, Industrial, Nowojorski, Glamour oraz Loft), tak więc odpowiedni dobór mebli był kluczowy dla podkreślenia wyjątkowości każdego z projektów.

Dobrze dobrane krzesła do jadalni oddają ducha apartamentu Glamour…
… a także doskonale wpasowują się w styl nowojorski.

Funkcjonalność

Funkcjonalność mebli jest równie ważna jak ich styl. Meble dla branży HoReCa powinny być zaprojektowane z myślą o praktycznym zastosowaniu. Na przykład, krzesła i fotele powinny być wygodne i stabilne, a jednocześnie łatwe do przechowywania. Stoliki powinny być odpowiednie dla różnych grup klientów, takich jak pary, grupy przyjaciół czy rodzin, a jednocześnie powinny być łatwe w przesuwaniu, aby można było w razie potrzeby zmienić układ mebli w lokalu.

Komplet tarasowy apartamentu nowojorskiego jest nie tylko funkcjonalny, lecz również elegancki i trwały.

Trwałość

Trwałość mebli jest również kluczowa dla branży HoReCa, ponieważ meble do restauracji czy aparthotelu narażone są na intensywne użytkowanie przez wielu różnych klientów. Meble powinny być wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne oraz na plamy i zabrudzenia. Konstrukcja powinna być trwała i bezpieczna w użytkowaniu. Na tych właściwościach mebli naprawdę nie warto oszczędzać, bowiem może się okazać, że tańsze i mniej trwałe krzesło trzeba będzie wielokrotnie wymieniać na nowe.

Meble na tarasie Boho pięknie się prezentują, są także wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne.

Łatwość w utrzymaniu czystości

Ostatnim, ale równie ważnym czynnikiem przy wyborze mebli dla branży HoReCa jest łatwość w utrzymaniu czystości. Meble powinny być łatwe w czyszczeniu i dezynfekcji, aby zapewnić klientom bezpieczeństwo i higienę. W przypadku krzeseł i foteli warto wybierać modele tapicerowane materiałami łatwymi w utrzymaniu.

Meble w apartamencie Industrial łączą w sobie piękny styl, wytrzymałość oraz łatwość w utrzymaniu czystości.

Sprawdzony partner w branży HoReCa to skarb

Wybór odpowiednich mebli to ważne i czasochłonne zadanie. Nie zawsze mamy czas oraz wiedzę niezbędną do podejmowania trafnych decyzji w tym zakresie, dlatego też warto podjąć współpracę z partnerem, który będzie w stanie doradzić i pomóc nam w dopięciu naszego projektu na ostatni guzik.

Przygotowując Sky Roof Apartments na wielkie otwarcie podjęliśmy współpracę z firmą HAGEA, która jest liderem wśród polskich producentów i eksporterów wysokiej jakości wyposażenia dla branży HoReCa, produkującym meble tapicerowane i drewniane do wnętrz. Szeroka oferta designerskich mebli oraz pełen profesjonalizm pracujących w HAGEI doradców klienta sprawiły, że mieliśmy zapewnione szerokie pole do popisu, a także niezbędne wsparcie w postaci branżowej wiedzy i doświadczenia. Warto wspomnieć, że HAGEA to także wyłączny dystrybutor w Polsce kilku wiodących marek europejskich mebli outdoorowych z tworzyw, m.in. Siesta, Papatya, Resol, Fermob, Scab Design.

HAGEA obiecuje indywidualne podejście do każdego projektu oraz wysoką elastyczność, która jest na wagę złota podczas realizacji większych projektów tego typu, i z tej obietnicy wywiązuje się w stu procentach. Efektem tej współpracy są piękne krzesła do jadalni oraz zestawy tarasowe i wypoczynkowe, którymi mogą cieszyć się goście Sky Roof Apartments.

Bez względu na rodzaj projektu, HAGEA jest w stanie zaoferować wsparcie oraz bogaty wybór mebli, które z pewnością trafią nawet w najbardziej wyszukane gusta. Wszystkie zaprezentowane na zdjęciach krzesła i komplety tarasowe dostarczyła firma HAGEA.

Meble, oprócz funkcji użytkowych, mogą pełnić także rolę ozdobną. Zielone krzesło w sypialni apartamentu Glamour.