Letnie koncerty w Bielsku-Białej!

Wakacje w Bielsku-Białej to nie tylko uroki miasta i górskich okolic, ale także atrakcyjne wydarzenia muzyczne i kulturalne! Bielskie Centrum Kultury przygotowało dla mieszkańców i turystów serię letnich koncertów z cyklu “Jedno miasto 4 sceny”.

W dniach od 29 czerwca do 24 sierpnia, w czterech różnych lokalizacjach Bielska-Białej, odbędzie się aż siedem koncertów o różnorodnym programie pod kątem gatunków muzycznych, dzięki czemu każdy znajdzie coś atrakcyjnego dla siebie – od latynoskich rytmów, poprzez reggae, na hip-hopie kończąc. Wstęp na wszystkie koncerty z cyklu będzie bezpłatny!

Kubańska muzyka na placu Wojska Polskiego

Letnie granie rozpocznie się już w sobotę 29 czerwca o godz. 20.00 koncertem grupy Cumbancheros na placu Wojska Polskiego. Grupę tworzą latynoscy muzycy z Kolumbii, Meksyku i Wenezueli, którzy z energią charakterystyczną dla latynoskich rytmów uraczą widzów utworami w klimacie rumby, cha-chy, mambo czy salsy. W niedzielę 30 czerwca o godz. 17.00 na tej samej scenie wystąpi także José Torres – znakomity kubański muzyk, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, który od wielu lat mieszka i tworzy w Polsce.

Plac Ratuszowy i Królowa Swingu

W sobotę 13 lipca o godzinie 20:00 na Placu Ratuszowym odbędzie się koncert z okazji stulecia urodzin wyjątkowej artystki i słynnej Bielszczanki – Marii Koterbskiej, która jako pierwsza w Polsce śpiewała swingujące piosenki. Jej dorobek artystyczny obejmuje ponad 1.500 utworów. Maria Koterbska była laureatką Nagrody Artystycznej Polskiej Estrady Prometeusz’96 za wybitne osiągnięcia w sztuce estradowej, a 5 maja 1994 roku bielska Rada Miejska przyznała jej tytuł zasłużonej dla Bielska-Białej.

Znane gwiazdy na Letniej Scenie Sfery

20 lipca o godzinie 18:00 na Letniej Scenie Sfery wystąpi Łukasz Zagrobelny, który w tym roku świętuje 25-lecie swojej solowej kariery. Artysta jest znany z licznych hitów oraz występów m.in. w programie “Taniec z gwiazdami”. Z kolei 10 sierpnia o godzinie 18:00 na Letniej Scenie Sfery zaśpiewa Michał Anioł – artysta łączący w swoim repertuarze różne gatunki muzyczne. Zadebiutował on w 2021 roku albumem „U”, w którym zaprosił słuchaczy do swojego eklektycznego świata pełnego mocnych aranżacji i delikatnego wokalu.

Plac Wojska Polskiego w klasycznym klimacie

Kolejny koncert z tegorocznego cyklu „Jedno miasto 4 sceny” odbędzie się 17 sierpnia o godzinie 20:00 na placu Wojska Polskiego, gdzie zagra Orkiestra Salonowa Moderato. Grupa ta, złożona z muzyków z Bydgoszczy, powstała z myślą o tworzeniu niepowtarzalnej atmosfery i oraz klimatu muzyki salonów i koncertów promenadowych. Repertuar orkiestry obejmuje znane walce, arie i duety operetkowe, miniatury muzyki klasycznej, sakralnej, i musicalowej, a także klasyczne hity muzyki filmowej i rozrywkowej.

Hip-hopowy finał na Błoniach

Finałowy koncert zaplanowano na sobotę 24 sierpnia na Błoniach, w ramach imprezy Happy Bike Beskidy. O godzinie 19:00 wystąpi tam Olafito oraz zespoły Vavamuffin i Akurat.

Cykl muzycznych spotkań w plenerze „Wlot na Spot”

Tego lata muzyczne atrakcje w plenerach Bielska-Białej nie kończą się na wspomnianych koncertach! Oprócz cyklu „Jedno miasto 4 sceny”, Bielskie Centrum Kultury im. Marii Koterbskiej zaprasza także na domówki w plenerze z didżejami BCK! Od 4 lipca do 22 sierpnia w ramach czwartkowych spotkań „Wlot na Splot” mieszkańcy i turyści będą mogli cieszyć się muzyką na żywo. Start o 18:00 w następujących lokalizacjach:

  • 4 lipca na Bulwarach Straceńskich (DJ Turbo)
  • 11 lipca na Błoniach (Catz DJ)
  • 18 lipca w Parku Włókniarzy (DFX)
  • 25 lipca na Dębowcu (Chriss Jaxx)
  • 1 sierpnia na lotnisku (Atina)
  • 8 sierpnia przy skoczni w Cygańskim Lesie (Michos & DJ Ure)
  • 15 sierpnia w Parku za Ratuszem (Neevald)
  • 22 sierpnia w Parku Słowackiego (Michał J. Sandecki, czyli Ojciec Prowadzący).

Koncert w Bielsku-Białej? Nocuj w Sky Roof Apartments!

Wybierasz się na koncert do Bielska-Białej i szukasz noclegu? Sprawdź ofertę naszych apartamentów w samym centrum Bielska-Białej! Dogodna lokalizacja i wyjątkowy klimat Sky Roof Apartments to tylko niektóre z naszych zalet 😉