Idealne miejsce do wypoczynku, czyli zalety materacy lateksowych Talalay

Zdrowy sen ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Jest niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, pozwala na regenerację, a od jego jakości zależy nasze samopoczucie oraz to, jak radzimy sobie z wyzwaniami dnia.

Dlatego warto zadbać o komfort naszego snu. Tu istotną rolę odgrywa materac, na którym śpimy. Jedną z najlepszych dostępnych na rynku opcji jest opcja materaca lateksowego, a jeżeli zdecydujemy się już na materac lateksowy, to najlepszym wyborem będzie lateks w pełni naturalny. Jakie zalety posiada materac lateksowy?

Jest wysoce oddychający.

Dzięki swojej strukturze materace lateksowe przepuszczają dużą ilość powietrza, tworząc tym samym i utrzymując idealną temperaturę snu zarówno latem, jak i zimą. Dzięki unikalnemu procesowi produkcji szczególnie dobrze sprawdzają się w tym obszarze materace z lateksu naturalnego Talalay.

Dopasowuje się do konturów ciała zapewniając optymalne wsparcie.

Materace lateksowe zapewniają podparcie i miękkość, utrzymując idealnie wyrównane plecy i kręgosłup, dzięki czemu nasze mięśnie mogą naprawdę odpocząć. Ponadto odciążają punkty nacisku, co zwiększa komfort i pozwala na dłuższy, nieprzerwany sen.

Jest hipoalergiczny.

Roztocza kochają wilgotne i ciemne miejsca, lecz w przypadku materaca lateksowego stała cyrkulacja powietrza utrzymuje go w stanie suchym. Materace te nie wchłaniają potu, kurzu ani martwego naskórka, za to świetnie odprowadzają wilgoć i ciepło. Ta zaleta sprawia, że problem roztoczy znika.

Jest bezpieczny.

Materace mogą uwalniać gazy z tworzywa, z którego są wykonane (tzw. odgazowanie), a gazy te mogą być mniej lub bardziej toksyczne w zależności od zastosowanego wypełnienia. Dzieje się tak, ponieważ drobne cząsteczki materiału zapewniającego komfort przedostają się z materaca do powietrza, którym oddychamy. Jednak w przypadku materacy z lateksu naturalnego problem ten w ogóle nie istnieje! Przykładowo wskaźnik toksyczności materaca lateksowego Vita Talalay wynosi ZERO. Ten naturalny materiał został nagrodzony licznymi certyfikatami, które potwierdzają, że jest zdrowy zarówno dla człowieka, jak i dla środowiska.

Jest wyborem ekologicznym.

Materace z naturalnego lateksu są przeważnie wyborem przyjaznym dla środowiska, chociaż ta zaleta materaca lateksowego różni się w zależności od producenta. Najlepsze są pod tym względem oczywiście organiczne materace lateksowe, ponieważ są wykonane z naturalnego lateksu, który ulega biodegradacji. Lateks Vita Talalay to doskonały przykład zdrowego naturalnego materaca lateksowego – każda kropla pochodzi ze zrównoważonych źródeł, a do jej produkcji nie stosuje się żadnych sztucznych dodatków ani wypełniaczy.

Twój komfort jest dla nas ważny…

… dlatego też dołożyliśmy wszelkich starań, aby noc spędzona w Sky Roof Apartments należała do niezapomnianych! Dzięki współpracy z naszym partnerem Luna Sypialnie,  w naszych apartamentach znajdziesz materace wykonane w 100% z naturalnego lateksu Vita Talalay. Materiał ten jest delikatny i elastyczny, dzięki czemu zapewnia stabilne wsparcie nie powodując ucisków.

Ciekawy? Zarezerwuj nocleg w Sky Roof Apartments i przekonaj się, jak komfortowy sen potrafi zmienić Twoje samopoczucie! Zainteresowany? Skontaktuj się ze specjalistami z Luna Sypialnie, którzy pomogą Ci dobrać materac idealny do Twoich potrzeb i preferencji. 

Foto: materiał partnera