FOTOTAPETY – bogactwo możliwości

Subtelna fototapeta na suficie w Apartamencie Nowojorskim.

Jeżeli zastanawiasz się nad tym, jak ożywić wnętrza swojego domu lub firmy, warto zapoznać się z bogatą ofertą fototapet. To popularne niegdyś rozwiązanie znów wraca do łask, ponieważ potrafi nadać każdemu pomieszczeniu charakteru, a wachlarz możliwości jego zastosowania jest bardzo szeroki.

Okno z widokiem na rajską plażę nad kanapą? Rozgwieżdżone niebo nad głową? A może geometryczny wzór 3D? Nasze przestrzenie, dzięki zastosowaniu fototapet, mogą nabrać zupełnie nowego wyrazu, i to niewielkim nakładem pracy czy kosztów. Wyobraźnia projektantów nie ma na tym polu granic, a wybór motywów może przyprawić o zawrót głowy. Pierwszą, ogromną zaletą fototapet jest to, że każdy znajdzie wśród dostępnych wzorów coś dla siebie. Lubisz zmiany? To świetnie, bo fototapeta jest stosunkowo łatwa w nakładaniu, dzięki czemu możesz podjąć się tego zadania samodzielnie lub z innymi domownikami, i łatwo zastąpisz ją inną fototapetą, gdy zapragniesz zmiany. Jest to łatwiejszy i tańszy sposób na odświeżenie wnętrza niż przemalowywanie pomieszczeń.

Fototapeta przy łóżku w apartamencie Industrial dodaje pomieszczeniu wyrazistości.

Fototapety to doskonałe rozwiązanie, jeżeli pragniemy nadać naszym pomieszczeniom głębi, optycznie je powiększyć lub podkreślić styl, w którym dane pomieszczenie jest urządzone. Co więcej, dobrej jakości fototapeta pomoże ukryć drobne niedoskonałości ściany i zniwelować nierówności.

Fototapeta z liśćmi doskonale podkreśla klimat apartamentu Boho.

Rynek oferuje kilka rodzajów fototapet, dzięki czemu możemy dostosować opcje do naszych potrzeb i budżetu. Przed wyborem należy zastanowić się, jaki jest nasz główny zamysł – w którym pomieszczeniu zamierzamy zastosować fototapetę, i jaki jest jej główny cel. Fototapeta może być przykładowo świetnym sposobem na ochronę ścian w pokoju dziecinnym czy kuchni. Ubrudzoną powierzchnię fototapety łatwo bowiem wyczyścić, jeżeli wybierzemy np. zmywalną fototapetę winylową. W przypadku fototapet o przeznaczeniu czysto dekoracyjnym w pomieszczeniach i na ścianach, które nie są bardzo narażone na ubrudzenia, można zastosować fototapetę lateksową, która pozwala ścianie oddychać. Wytrzymałość takiej fototapety wzmocni laminowanie.

W Sky Roof Apartments fototapeta znalazła wiele zastosowań, w każdym przypadku podkreślając charakter apartamentu. Przy doborze rodzaju oraz podczas samego klejenia fototapet można wesprzeć się doświadczeniem eksperta. Nasz partner, firma MEDIAGRAF, zadbał o właściwy dobór fototapet pod kątem jakościowym, a następnie ich prawidłowe ułożenie. Efektem ich pracy są motywy roślinne w apartamencie BOHO, grafiki w apartamentach LOFT oraz INDUSTRIAL, złoto-błękitne akcenty na sufitach apartamentu NOWOJORSKIEGO oraz rajskie ptaki na ścianach apartamentu GLAMOUR.

Fototapeta w strefie relaksu apartamentu LOFT podkreśla jego charakter.
W apartamencie Glamour fototapeta z powodzeniem zastąpiła obrazy, tworząc niezwykłą galerię.